Zpět do menu
...proč prevence, aneb:
"človíčku, starej se o sebe"...

Nechci vás zbytečně zahlcovat moudrostmi, protože rady umí dávat každý. Proč tedy prevence? Co je vlastně jejím cílem? Je to velice prosté:

Naše tělo je zázrak - jak důmyslně je postaveno, jak funguje každý orgán, jak jeden proces v lidském těle navazuje na druhý... Nechci čtenáře zahlcovat odbornou terminologií. Prevence je zkrátka péče o sebe sama. Jde o spojení naší mysli, našeho srdce a duše, díky němuž se tělo dostane do harmonie. Potom nestůněme.

Mnozí z nás to ale neumí. I když jsme jen lidé, jsme si díky své inteligenci schopni uvědomit, že o své tělo potřebujeme pečovat. Každý řidič ví, že po ujetí určitého počtu kilometrů jeho vůz potřebuje údržbu, vyměnu oleje... A hlavně musí doplňovat do nádrže benzín, aby vůbec mohl vyjet.

Jak je to ale s lidským tělem? Když nemůžeme, pijeme kávu za kávou, jíme prášky, aby nás nebolela hlava, kouříme... Myslíme si, že své tělo obalamutíme, že ho svou vůlí přesvědčíme, aby poslouchalo... Ano, jistou dobu se tělo dokáže vzpírat a vydržet. Ale za jakou cenu? Víte to? Když poznáte všechny procesy, které v něm probíhají při nadměrné námaze, přestanete mít chuť experimentovat se svým zdravím.

Přestože se lidé nechávají preventivně očkovat, stále přicházejí nové virové nemoci, kterým podléhá velká část lidské populace. Snaha člověka postavit se na úroveň Stvořiteli je podobná, jako kdyby se mraveneček snažil přemoci slona, a ani to není tak úplně odpovídající příklad. Proč jsou někteří z nás vůči virům imunní? Právě proto, že jsou sami se sebou v souladu. V souladu s tím, co chtějí, co mohou a co dělají. Jsou to lidé, kteří našli harmonii v tom, jak žijí, jak se k sobě chovají.

Pokud jste podcenili prevenci a ve vašem okolí se viry začínají množit, pak je nejvyšší čas začít hledat přirozenou pomoc. Zde nemám na mysli prášky či jiné chemické medikamenty, ale dary naší matky přírody. První příznaky tělesných potíží a nemocí jsou semaforem, který bliká červenou barvou a říká nám: “Človíčku, zastav se, něco od tebe potřebuji!“

Na téma prevence vychází dnes mnoho doporučení a článků, které vám ale v dnešní záplavě informací možná trochu zevšedněly. Není to ale chyba? Stačí, když se podíváte, jak vypadá naše zdravotnictví... Toužíte se dostat do jeho péče?

Naše tělo je chrámem naší duše. Kde sídlí tato duše? V srdeční oblasti. Je místem, které citlivě sděluje člověku všechny potřebné informace. Naším cílem je uzdravovat se co nejpřirozenějším způsobem. Hledáte-li průzračnou studánku, obvykle potřebujete někoho, kdo vám ten čistý pramen vody pomůže najít. Společně to dokážeme. Jsem tu pro vás.

Vaše Magdalena Ria

Zpět do menu